Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek
WŁOSY »

WŁOSY Z TENDENCJĄ DO WYPADANIA

Włosy z tendencją do wypadania

Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Wypadanie do 100 włosów dziennie dowodzi, że są one zdrowe. Jeśli zauważalne jest, że podczas czesania na szczotce zostaje więcej włosów, niż zazwyczaj, nie należy od razu wpadać w panikę. Przyczyn wypadania włosów jest wiele.

Większość szamponów zawiera detergenty, które mogą podrażniać skórę głowy. Zazwyczaj odczuwalne jest wtedy swędzenie, a włosy mogą wypadać..Włosy należy płukać letnią wodą i nie używać zbyt gorącego powietrza do suszenia. Wypadanie włosów może być też spowodowane farbowaniem czy trwałą. Wtedy należy zmienić preparaty na ziołowe. Przyczyną mechaniczną wypadania włosów może być uczesanie wywołujące nadmierne napięcie włosów („koński ogon”, kok).

Częstą przyczyną wypadania włosów u kobiet jest niedobór estrogenów. Następuje to po urodzeniu dziecka, gdy ich poziom spada kilkaset razy. Po 2 – 4 miesiącach sytuacja na ogół samoczynnie wraca do normy. Jeśli mimo upływu czasu włosy nadal wypadają, konieczna jest wizyta u dermatologa. Nagły spadek estrogenów ma miejsce także po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, co wiąże się także z wypadaniem włosów. Innym okresem w życiu kobiety, gdy fryzura ulega przerzedzeniu, jest menopauza. Ok. 45 roku życia spada poziom estrogenu i progesteronu, a jednocześnie kobieta staje się bardziej podatna na działanie testosteronu.

AMPUŁKI
ODŻYWKI
SZAMPONY

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę