Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek
WŁOSY »

WŁOSY SUCHE I ZNISZCZONE

Włosy suche i zniszczone

Włosy suche charakteryzują się tym, że są sztywne i szorstkie, są łamliwe, mają bardzo często rozdwojone końcówki, pozbawione są połysku oraz skłonne do elektryzowania.

Te właściwości najczęściej spowodowane są przez czynniki zewnętrzne jakie na nie oddziaływują. Są to : promienie słoneczne, chlorowana woda,  wysoka albo bardzo niska temperatura, morska woda, suszenie suszarką i nieprawidłowo wykonane zabiegi fryzjerskie.

W wyniku oddziaływania tych czynników włosy zawierają mniej wody w sobie niż powinny (norma to około 10% wody). Dlatego podstawą pielęgnacji jest uzupełnienie tego niedoboru poprzez stosowanie szamponów do włosów suchych i zniszczonych oraz specjalnych odżywek, a nawet masek. Włosy suche są niemal całkowicie pozbawione otoczki tłuszczowej, która chroni rdzeń włosa przed utratą wilgoci.  

Pielęgnacja włosów suchych polega przede wszystkim na dostarczaniu im budulca do regeneracji (odżywki z proteinami), który pozwoli włosom zachować więcej wilgoci w swoim wnętrzu

Maseczki nawilżające - ich stosowanie najczęściej polega na nałożeniu preparatu na włosy, owinięciu ciepłym ręcznikiem lub przebywanie w wannie z ciepłą, parującą wodą. Preparaty tego typu zaczynają "pracować" przy podwyższonej temperaturze i wilgoci.

ODŻYWKI
SZAMPONY

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę