Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek
LEKI I SUPLEMENTY DIETY » TESTY DIAGNOSTYCZNE »

TESTY NA OBECNOŚĆ KRWI W KALE

 
  Sortuj:  

Testy na obecność krwi w kale

Testy  na obecność krwi w kale to rutynowe badanie, które można wykonać samodzielnie w domu. Wykonuje się je zwykle raz w roku a grupą docelową są osoby powyżej 50 r. ż. Celem testu jest sprawdzenie zawartości krwi w kale, która to może być oznaką raka jelita grubego.

 Rak  jelita grubego to jedna z chorób XXI wieku, która jest najczęściej bezobjawowa. Dlatego późne wykrycie zmniejsza prawdopodobieństwo wyleczenia. Natomiast wczesne wykrycie i w związku z tym wczesna interwencja daje możliwość wyleczenia w całości choroby.

 Na raka jelita grubego mogą zachorować osoby, które spożywają mało zróżnicowane posiłki (np. spożywanie dużej ilości tłuszczy zwierzęcych, produkty obfite w cholesterol, itp.), w szczególności o niskiej zawartości witamin, dodatkowo mało ruchu i używki.

Te czynniki zwiększają prawdopodobieństwo raka jelita grubego. Należy zaznaczyć, że dodatni wynik nie musi oznaczać raka jelita grubego, do jego potwierdzenia potrzebne będą jeszcze inne badania specjalistyczne zlecone przez lekarza. Wynik dodatni może oznaczać wykrycie różnych chorób przewodu pokarmowego przeważnie uleczalnych farmakologicznie. Jak wspomniano powyżej osoby po 50 r. ż są grupa zwiększonego ryzyka, ale należy zaznaczyć, że profilaktycznie takie testy powinny wykonywać również osoby po 35 r. ż. aby zmniejszyć ryzyko choroby.

Brak produktów w tej grupie.

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę