Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek
CIAŁO »

ROZSTĘPY I CELLULIT

Rozstępy i cellulit

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które powstają najczęściej na skórze ud, pośladków, piersi i brzucha. Przyczyn powstawania rozstępów jest dużo, nagły przyrost masy ciała, zaburzenia hormonalne, ciąża, czynniki genetyczne i zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Pojawiają się w skutek rozciągnięcia skóry i zerwania włókien kolagenowych, które tworzą strukturę skóry.

Największym problemem jest ich nieestetyczny wygląd. Wraz z pojawieniem się lata, kiedy to trzeba zrezygnować z warstwy ubrań i nawet czasem włożyć strój kąpielowy, zaczynamy o nich myśleć i próbujemy się ich pozbyć.

Z pomocą przychodzą środki, które zapobiegają ich powstawaniu i powstrzymują rozszerzanie się. Natomiast, gdy rozstępy się już pojawią preparaty takie zmniejszają ich widoczność.

Kojenym problemem, o którym przypominamy sobie wraz z nadejściem lata jest celullit. Potocznie zwany pomarańczową skórką powstaje w skutek nieodpowiedniej diety i siedzącego trybu życia.

Jest to przypadłość typowo kobieca. Polega ona na nierównomiernym rozkładaniu się tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Powstaje wtedy obrzęk zakłócający funkcjonowanie sąsiadujących tkanek łącznych, w tym cyrkulacji krwi i limfy.  Duże znaczenie mają zaburzenia hormonalne powstałe w czasie okresu dojrzewania, ciąży lub przy terapii hormonalnej.

Jeżeli chcemy pozbyć się pomarańczowej skórki, należy zmienić dietę na zdrowszą, zażywać aktywności fizycznej oraz stosować preparaty zapobiegające powstawaniu i pogłębianiu się cellulitu.

CELLULIT
ROZSTĘPY

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę