Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie
oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Do wzięcia na wzdęcia
Dlaczego warto stosować
Espumisan  zawiera symetykon,
który szybko i skutecznie rozbija
gazy
nagromadzone
w przewodzie pokarmowym
Espumisan  zawiera symetykon,
który nie wchłania się
z przewodu pokarmowego
Espumisan  może być stosowany
z innymi lekami
Espumisan  nie zawiera cukru,
może być zażywany przez osoby
chore na cukrzycę i pacjentów
z zaburzeniami trawienia cukrów
Espumisan  jest bardzo
dobrze tolerowany
,
dotychczas nie stwierdzono
skutków ubocznych
Espumisan
może być także
stosowany przez kobiety w ciaży
i matki karmiące
®
®
®
®
®
®

Dowiedz się więcej, odwiedzając:

Nazwa produktu leczniczego: ESPUMISAN; 40 mg, kapsułki. Skład i postać farmaceutyczna: Każda kapsułka produktu leczniczego ESPUMISAN zawiera 40 mg symetykonu (Simeticonum). Wskazania terapeutyczne do stosowania: Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np.: wzdęcia. W przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym. W przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną – symetykon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w skład produktu ESPUMISAN. Podmiot odpowiedzialny: Berlin Chemie AG,Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Na podstawie ChPL z dn. 17.12.2008. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o., ul. Cybernetyki 7B, 02-677 Warszawa, tel. 22 566 21 00. *. IMS Dataview, 03A3 Antiflatulence, MAT/02/2016.