Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek

Paracetamol Accord 500 mg 50 tabletek

Paracetamol Accord 500 mg 50 tabletek
Kliknij aby powiększyć


Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki.

Skład:
1 tabl. zawiera 500 mg paracetamolu.

Dawkowanie:

Wyłącznie do stosowania doustnego.

Dorośli i młodzież w wieku 15 lat (> 55 kg masy ciała):

1 - 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin.

Dzieci i młodzież w wieku do 15 lat:

6-9 lat: pół tabletki (250 mg paracetamolu), do 4-6 razy w ciągu 24 godzin.

9-12 lat: 1 tabletka (500 mg paracetamolu), do 3-4 razy w ciągu 24 godzin.

12-15 lat: 1 tabletka (500 mg paracetamolu), do 4-6 razy w ciągu 24 godzin.


- Tabletki paracetamolu nie są odpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

- Odstęp między dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

- Nie stosować w połączeniu z innymi produktami zawieraj ącymi paracetamol.

- Nie należy przekraczać zalecanej dawki ze względu na ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby (patrz CHPL : punkt 4.4 i 4.9).

- Niższa częstość podawania leku dotyczy najmłodszych dzieci (dolny limit wieku) w odpowiedniej grupie wiekowej.

- W zależności od wystąpienia objawów (gorączka i ból), dozwolone jest wielokrotne podawanie.

- Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, objawy nasilą się lub pojawiaj ą się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

- Przyjmowanie paracetamolu z jedzeniem i piciem nie ma wpływu na skuteczność produktu leczniczego.

- W przypadku niewydolności nerek dawka powinna zostać zmniejszona:

Współczynnik filtracji kłębuszkowej

Dawka

10 - 50 ml/min

500 mg paracetamolu co 6 godzin

< 10 ml/min

500 mg paracetamolu co 8 godzin

- U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta można zmniejszyć dawkę lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.

- Nie należy stosować skutecznej dawki dobowej większej niż 60 mg paracetamolu/kg mc ./dobę (maksymalnie do 2 g paracetamolu/dobę) w następuj ących sytuacjach:

• osoby dorosłe o masie ciała mniejszej niż 50 kg,

• łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka),

• odwodnienie,

• długotrwałe niedożywienie.

 

Podmiot odpowiedzialny: ACCORD HEALTHCARE LTD


 


Cena: 3.25zł
3.01zł + 8% VAT

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę