Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek
SPRZĘT »

OKŁADY

 
  Sortuj:  

Okłady

Okłady inaczej zwane kompresami. Polegają na stosowaniu miejscowym zimna lub ciepła. Rozróżniamy okłady chłodzące i rozgrzewające.

Zimne okłady stosuje się w celu wywołania działania miejscowego. Miejscowo i przez krótki czas działające zimno wywołuje efekt naczyniozwężający w małych, powierzchownych naczyniach krwionośnych, przez co zmniejsza przepływ krwi w tych okolicach - działa przeciwobrzękowo, obniża aktywność metaboliczną tkanek, temperaturę, wrażliwość zakończeń nerwowych - działa przeciwbólowo.

Zimno stosowane miejscowo hamuje również rozwijanie się stanu zapalnego, ropienie, ogranicza krwawienie oraz zmniejsza aktywność drobnoustrojów we wczesnych okresach zakażenia. Jest czynnikiem zapobiegającym lub ograniczającym obrzęk tkanek po skręceniach, stłuczeniach i nadwyrężeniach ścięgien, mięśni, stawów.

Zmniejsza także w obszarze swego działania zaopatrzenie w krew, zwiększając tym samym ukrwienie innych okolic organizmu. Tolerancja zimna jest bardzo indywidualna i w przypadkach skrajnych może doprowadzić do odmrożenia.

Ciepło stosowane miejscowo powoduje podwyższenie temperatury tkanek, co daje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejsza lepkość krwi, zwiększa przepływ chłonki.

Wskutek rozszerzania naczyń skóry wzrasta w nich przepływ krwi, podwyższa się ciśnienie kapilarne, co prowadzi do przenikania płynu śródnaczyniowego do przestrzeni pozanaczyniowej. Wraz ze zwiększonym przepływem w obrębie ogniska zapalnego obserwuje się wzmożoną fagocytozę.

Działając na tkanki objęte procesem zapalnym okład powoduje osłabienie napięcia mięśniowego, zmniejsza bierne przekrwienie, powodując zmniejszenie bólu. Najlepszy efekt miejscowego oddziaływania ciepła dotyczy skóry, a maksymalne nasilenie następuje w ciągu 20-30 min.

Najczęściej spotykanymi sposobami stosowania ciepła są okłady pod ceratką, okłady gorące, termofory, poduszki elektryczne itp.

Altacet 1 g 6 tabletek

Altacet 1 g 6 tabletek

Altacet - tabletki  Stosowany już przez trzy pokolenia Polaków preparat skutecznie zmniejsza obrzęk tkanek, łagodzi ból i odczyny zapalne.  SKŁAD 1 tabletka zawiera: 1 g octanowinianu glinu oraz substancje...

Cena brutto: 9.05zł

szt.

zobacz kartę produktu

Apap Ice chłodzący plaster żelowy 2 szt.

Apap Ice chłodzący plaster żelowy 2 szt.

Ból głowy zwalczaj chłodem  Apap Ice to pierwszy w Polsce plaster hydrożelowy z mentolem, który zwalcza ból głowy oraz przynosi ulgę w migrenach.  Plaster dzięki swoim właściwościom chłodzącym zmniejsza...

Cena brutto: 6.35zł

szt.

zobacz kartę produktu

Apap Thermal plaster rozgrzewający 1 szt.

Apap Thermal plaster rozgrzewający 1 szt.

Walcz z bólem na gorąco  Apap Thermal to plaster rozgrzewający, który łagodzi ból pleców, mięśni i stawów.  W naturalny sposób pomaga rozluźnić mięśnie do głębokości 4 cm....

Cena brutto: 6.48zł

szt.

zobacz kartę produktu

NEXCARE COLD HOT Maxi  30 x 20 cm

NEXCARE COLD HOT Maxi 30 x 20 cm

3M Nexcare ColdHot Mini, Classic, Maxi  Zimny-ciepły okład wielokrotnego użytku o bardzo szerokim zastosowaniu.   * idealny dla dzieci i dorosłych  * środek przeciwbólowy i przeciwobrzękowy  * działa...

Cena brutto: 53.85zł

szt.

zobacz kartę produktu

 1 

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę