Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek

Niquitin pastylki do ssania 4mg 72 sztuki o smaku miętowym

Niquitin pastylki do ssania 4mg 72 sztuki o smaku miętowym
Kliknij aby powiększyć


Pastylki do ssania NiQuitin to preparat ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Zawierają kompleks nikotyny z żywicą, z którego nikotyna powoli się uwalnia i wchłania do organizmu.  

Preparat NiQuitin jest wskazany do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu.
Jeżeli to możliwe, podczas rzucania palenia, pastylki do ssania NiQuitin należy stosować jednocześnie z programem psychologicznym wspierającym rzucenie palenia .
Preparat NiQuitin w dawce 2 mg jest przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa po upływie przynajmniej 30 minut po przebudzeniu.
Preparat NiQuitin w dawce 4 mg jest przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa przed upływem 30 minut po przebudzeniu.

 

ZANIM ZASTOSUJE SIĘ PREPARAT NIQUITIN
Preparatu NiQuitin nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na nikotynę lub inny składnik preparatu, u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat, u osób niepalących, u chorych na fenyloketonurię, u osób z niestabilną i nasilająca się dławicą piersiową, dławicą Prinzmetala, ciężkimi zaburzeniami rytmu serca, u osób po niedawno przebytym zawale mięśnia sercowego lub udarze naczyniowym mózgu.

ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ STOSUJĄC PREPARAT NIQUITIN
Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem w przypadkach: niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego, choroby wrzodowej żołądka, ciężkich zaburzeń czynności nerek lub wątroby, guza chromochłonnego nadnerczy, nadczynności tarczycy, cukrzycy, schorzeń układu sercowo-naczyniowego (np. stabilna dławica piersiowa, niewydolność serca, zaburzenia krążenia mózgowego, schorzenia przebiegające ze skurczem naczyń, ciężkie schorzenia naczyń obwodowych).

Połknięcie środka zawierającego nikotynę może spowodować nasilenie objawów u osób cierpiących na czynne zapalenie przełyku, zapalenie jamy ustnej lub gardła, zapalenie żołądka lub wrzód trawienny.
 
Stosowanie preparatu z jedzeniem i piciem
Podczas ssania pastylki nie należy jeść ani pić.
 
Ciąża i karmienie piersią
Kobiety ciężarne, starające się zajść w ciążę albo karmiące piersią powinny próbować rzucić palenie bez przyjmowania pastylek NiQuitin. Jeżeli rzucenie palenia się nie powiedzie pacjentki powinny skonsultować sie z lekarzem.
 
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Nie jest znany wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
 
Ważne dla osób stosujących dietę ubogosodową
1 pastylka NiQuitin zawiera 15 mg sodu.
 
Stosowanie innych leków
W przypadku zażywania preparatów zawierających: kofeinę, teofilinę, imipraminę, pentazocynę, fenacetynę, fenylbutazon, takrynę, klomipraminę, insulinę, olanzapinę, fluwoksaminę, flekainid, leki przeciwastmatyczne lub wpływające na ciśnienie krwi, należy skontaktować się z lekarzem, gdyż może zaistnieć konieczność zmiany dawkowania tych leków.

Informacje zawarte w tej ulotce mogą także dotyczyć leków stosowanych w przeszłości lub tych, które będą stosowane w przyszłości. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych, które są wydawane bez recepty.

 

JAK STOSOWAĆ PREPARAT NIQUITIN?
Preparat  NiQuitin Pastylki 2 mg jest przeznaczony dla palaczy, którzy wypalają pierwszego papierosa po upływie przynajmniej 30 minut od przebudzenia.
Preparat  NiQuitin Pastylki 4 mg jest przeznaczony dla palaczy, którzy wypalają pierwszego papierosa w ciągu 30 minut od przebudzenia.
Podczas leczenia preparatem NiQuitin zaleca się całkowite zaprzestanie palenia tytoniu. W trakcie kuracji należy przestrzegać poniższego schematu obejmującego stopniowe obniżanie dawkowania:

Stopień I

     

Tydzień 1 do 6

Stopień II

   
Tydzień 7 do 9

Stopień III

 
Tydzień 10 do 12 Aby móc powstrzymać się od palenia przez następne 12 tygodni: stosować 1-2 pastylki dziennie tylko w przypadkach silnej ochoty na zapalenie
początkowy okres kuracji okres kuracji ze zmniejszeniem dawki okres kuracji ze zmniejszeniem dawki
1 pastylka do ssania co 1-2 godziny 1 pastylka do ssania co 2-4 godziny 1 pastylka do ssania co 4-8 godzin

Dzięki zmniejszaniu dawkowania organizm stopniowo odzwyczaja się od nikotyny. Dlatego, aby uzyskać dobry wynik leczenia, należy zastosować pełną, trójstopniową kurację.

Podczas pierwszych 6 tygodni terapii (stopień 1) zalecane jest przyjmowanie co najmniej 9 pastylek na dobę. Nie należy jednorazowo ssać więcej niż 1 pastylkę. Dawka dobowa nie powinna być większa niż 15 pastylek.
Preparatu NiQuitin nie należy stosować dłużej niż przez 24 tygodnie. Przedłużenie leczenia ponad ten okres wymaga konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania
Jedną pastylkę należy umieścić w jamie ustnej i od czasu do czasu przemieszczać ją z jednej strony jamy ustnej na drugą aż do całkowitego rozpuszczenia (około 20-30 minut). Pastylek nie należy żuć ani połykać w całości. Podczas ssania pastylki nie należy jeść ani pić.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
 
W przypadku pominięcia dawki należy zażyć kolejną pastylkę. Nie należy jednak stosować dwóch pastylek jednocześnie w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana
W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  

Możliwe jest wystąpienie objawów podobnych do objawów ostrego zatrucia nikotyną takich jak: bladość, pocenie się, nudności, ślinotok, wymioty, bóle żołądka, biegunka, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu i widzenia, drżenie, stany splątania i osłabienie.
W przypadku znacznego przedawkowania może wystąpić zapaść krążeniowa i zaburzenia oddychania.
Nawet niewielka dawka nikotyny może być niebezpieczna dla dzieci.
W przypadku podejrzenia zatrucia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, preparat NiQuitin może powodować działania niepożądane. Możliwe jest wystąpienie słabo nasilonych działań niepożądanych, podobnych do objawów występujących po podaniu nikotyny inną drogą. Do najczęściej występujących objawów należą: nudności (u ponad 10% pacjentów) bezsenność, niepokój, drażliwość, wzmożony apetyt, ból głowy, zapalenie gardła, wymioty, zgaga czkawka, podrażnienia lub owrzodzenia jamy ustnej, biegunka, wzdęcia i niestrawność (od 1% do 10% pacjentów) oraz zawroty głowy i zaburzenia smaku. Objawy te nie są poważne i zwykle ustępują po kilku dniach kuracji. Jeżeli jakiekolwiek z wymienionych objawów staną się uciążliwe i nie ustępują lub pastylki oddziałują niekorzystnie w jakikolwiek inny sposób – należy przestać je zażywać i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Rzadko może nastąpić przyspieszenie akcji serca – w takim przypadku należy zaprzestać stosowania pastylek i skonsultować się z lekarzem.
Niektóre ze zgłoszonych objawów takie jak: depresja, rozdrażnienie, niepokój i bezsenność mogą być zwiazane z objawami odstawiennymi w związku z rzuceniem palenia tytoniu. Osoby w jakikolwiek sposób zaprzestające palenia mogą również spodziewać się wystąpienia dolegliwości takich jak ból i zawroty głowy, nasilony kaszel lub przeziębienie.

 

PRZECHOWYWANIE PREPARATU NIQUITIN
Przechowywac w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować preparatu po upływie daty ważności podanej na opakowaniu.

OPAKOWANIE 72 sztuki

 

WYTWÓRCA
GlaxoSmithKline Export Ltd, GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

Brentford, TW8 9GS
Wielka Brytania

 

MIEJSCE WYTWARZANIA
SmithKline Beecham Pharmaceuticals

Manor Royal, Crawley, West Sussex
RH10 3QS, UK 

 

NUMER REJESTRACJI
Pastylki NiQuitin 2mg - nr 9490

Pastylki NIQuitin 4 mg - nr 9491
Wydane przez: Ministerstwo Zdrowia

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.


 


Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
GEHWOL BEIN Balsam pielęgnacyjny do stóp 125 ml

GEHWOL BEIN Balsam pielęgnacyjny do stóp 125 ml

Balsam z ziół leczniczych pielęgnujący i natłuszczający skórę. Przeznaczony do kosmetyki stóp i nóg. Zawarte w nim składniki działają kojąco, wygładzają skórę, zapobiegają grzybicy, powstawaniu...

Cena brutto: 30.85zł

szt.

zobacz kartę produktu

GEHWOL LIPIDRO Krem do stóp silnie nawilżający 75ml

GEHWOL LIPIDRO Krem do stóp silnie nawilżający 75ml

  Krem silnie nawilżający do suchych i wrażliwych stóp. Wysokiej jakości składniki kremu wyrównują niedobór wody i lipidów zapewniając właściwe działanie bariery naskórkowej....

Cena brutto: 26.25zł

szt.

zobacz kartę produktu

GEHWOL Krem silnie odświeżający do stóp 75 ml

GEHWOL Krem silnie odświeżający do stóp 75 ml

Intensywny krem dezodorujący o długotrwałym działaniu. Zawiera olejek jojoba i aloesu, a także naturalne substancje o działaniu antybakteryjnym i dezodorującym. Delikatnie natłuszcza. Przy regularnym użyciu pozbawia stopy nieprzyjemnego...

Cena brutto: 24.49zł

szt.

zobacz kartę produktu

GEHWOL FUSSDEO Tonik do stóp 150ml

GEHWOL FUSSDEO Tonik do stóp 150ml

  Orzeźwiający, odświeżający i długotrwały dezodorant do stóp. Zawiera naturalne olejki rozmarynu, lawendy, rumianku, mentol i pantenol. Dezynfekuje i skutecznie chroni przed grzybicą. Regularne stosowanie powoduje, że...

Cena brutto: 31.49zł

szt.

zobacz kartę produktu

GEHWOL EXTRA Krem do stóp 75 ml

GEHWOL EXTRA Krem do stóp 75 ml

Uniwersalny kosmetyk składający się z chroniącej skórę mieszaniny specjalnych tłuszczów oraz naturalnych olejków: eukaliptusowego, rozmarynowego, lawendowego i tymiankowego. Zawiera również lanolinę. Stosuje się...

Cena brutto: 21.99zł

szt.

zobacz kartę produktu

Aspirin Cardio 100 mg 28 tabletek powlekanych

Aspirin Cardio 100 mg 28 tabletek powlekanych

Aktywny składnik  hamuje proces zlepiania płytek krwi. Dzięki temu nie dopuszcza do powstawania zakrzepów, zapobiega pogłębianiu się zmian w naczyniach krwionośnych i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu...

Cena brutto: 8.90zł

szt.

zobacz kartę produktu

Supradyn Intensia Energy 15 Tabletek musujących

Supradyn Intensia Energy 15 Tabletek musujących

Dla żyjących szczególnie aktywnie - Supradyn Intensia Energy.  Od rana do wieczora w wiecznym pośpiechu. A jednak znajdujesz jeszcze czas, by pobiec na siłownię czy miło spędzić czas z rodziną. Nie zapomnij jednak, że...

Cena brutto: 32.75zł

szt.

zobacz kartę produktu

LA ROCHE HYDRAPHASE Maseczka 2 x 6ml

LA ROCHE HYDRAPHASE Maseczka 2 x 6ml

Hydraphase Maseczka od La Roche-Posay skutecznie nawilża odwodnioną i wrażliwą skórę twarzy. Dodatkowo koi, łagodzi i poprawia komfort skóry już od pierwszej aplikacji. Zaawansowana formuła produktu chroni przed ponowną...

Cena brutto: 8.40zł

szt.

zobacz kartę produktu

Rutinoscorbin 90 tabletek powlekanych

Rutinoscorbin 90 tabletek powlekanych

Rutinoscorbin polecany jest w stanach niedoboru witaminy C i rutyny.   Wskazania: W stanach niedoboru witaminy C i rutyny, wspomaganie odporności organizmu, uszczelnianie naczyń włosowatych, zapobieganie przeziębieniom i łagodzenie...

Cena brutto: 8.79zł

szt.

zobacz kartę produktu

Chlorchinaldin 20 tabletek do ssania

Chlorchinaldin 20 tabletek do ssania

Chlorquinaldol jest to 5,7-dichloro-8-hydroxychinaldinum o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwpierwotniakowych. Działa na następujące szczepy bakterii chorobotwórczych: Corynebacterium diphteriae,...

Cena brutto: 10.25zł

szt.

zobacz kartę produktu

Aviomarin 0,05g 5 tabletek

Aviomarin 0,05g 5 tabletek

Początek działania występuje po 20 do 30 minutach. Efekty kliniczne obserwowane są przez 4 do 6 godzin po podaniu leku. Przeciwwskazania  - nadwrażliwość na dimenhydraminę lub inny składnik preparatu  - padaczka  - ostre...

Cena brutto: 14.10zł

szt.

zobacz kartę produktu

Sylimarol 0,035g 60 drażetek

Sylimarol 0,035g 60 drażetek

Wskazania: Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach...

Cena brutto: 11.20zł

szt.

zobacz kartę produktu

Cena: 61.85zł
57.27zł + 8% VAT

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę