Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się
Szanowni Państwo! Informujemy, że w związku z bardzo dużą liczbą zamówień czas realizacji może ulec wydłużeniu. Przepraszamy za utrudnienia jednocześnie życząc Państwu dużo zdrowia!!!

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek

Eye Q Płyn waniliowy 200 ml

Eye Q Płyn waniliowy  200 ml
Kliknij aby powiększyć


eye q: pierwszy oparty na naukowych dowodach, naturalny produkt bogaty w kwas omega-3 EPA

eye q to suplement diety o unikalnym składzie, który dostarcza kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA oraz omega-6 GLA bezpośrednio do organizmu. 

Najnowsze badania pokazują, że omega-3 EPA odgrywa ważniejszą rolę w funkcjonowaniu mózgu niż omega-3 DHA, a w niektórych przypadkach, DHA może częściowo hamować działanie EPA.

Omega-3: Najbardziej istotną cechą oleju z ryb morskich użytego w eye q jest fakt, że zawiera on najwyższy naturalnie dostępny stosunek EPA do DHA - 3,2;1. Inne produkty zawierają standardowy stosunek 1,5:1 lub więcej DHA niż EPA. 

Omega-6: Olej z wiesiołka jest źródłem GLA najbardziej dostępnego biologicznie. Aktywność biologiczna GLA z wiesiołka jest 7 razy większa od GLA z ogórecznika. Wiesiołek wykorzystywany przy produkcji eye q rośnie w uprawie organicznej, co zapewnia naturalny olej z gwarancją braku jakichkolwiek sztucznych środków chemicznych i pestycydów.

Badania wskazują również że kwasy tłuszczowe, dostarczane w swojej najbardziej naturalnie dostępnej formie, mają wyższą skuteczność niż formy przetworzone bądź syntetyczne.

W eye q wysoki stosunek EPA do DHA jest całkowicie naturalny, a nie jest rezultatem uzyskanym przez proces koncentracji, który może pozostawić w oleju resztki chemikaliów, usunąć inne pozytywne składniki i zmienić strukturę kwasów tłuszczowych w formę syntetyczną, która nie jest tak naturalnie przyswajalna. Sardynki i sardele, z których zrobiony jest olej w eye q, pochodzą z nieskażonych oceanów południowej półkuli i w związku z tym są w minimalnym stopniu narażone na negatywny wpływ środowiska, olej w eye q jest naturalnie wolny od toksyn, co eliminuje potrzebę kolejnego procesu oczyszczania.

Niezależne badania kliniczne potwierdzają skuteczność eye q w takich problemach jak dysleksja, dyspraksja, zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość i impulsywność.

Ze względu na swój skład i wysoka jakość olejów eye q stał się wiodącym preparatem stosowanym w specyficznych trudnościach w uczeniu się o podłożu zaburzeń metabolizmu kwasów tłuszczowych. I z tych samych powodów eye q został użyty jako preparat aktywny w badaniu klinicznym Oxford-Durham i w wielu innych badaniach.

Bezpośrednią konsekwencją składu eye q opartego na badaniach oraz zawierającego oleje wyjątkowej czystości jest fakt, że nie należy zakładać, iż inne preparaty zawierające kwasy tłuszczowe działają tak samo jak eye q.

Aby sprostać potrzebom dzieci, eye q jest dostępny w dwóch postaciach. Pod postacią łatwych do połknięcia kapsułek oraz jako płyn o smaku waniliowym. Ważnym czynnikiem jest, że obie formy są pozbawione rybiego smaku i zapachu.eye q to suplement diety, który zapewnia dzienną dawkę specyficznych kwasów omega-3 i omega-6. Niektóre kwasy tłuszczowe są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i optymalnego jego funkcjonowania, szczególnie u dzieci. Nawet dobrze zbilansowana dieta nie jest w stanie zagwarantować, że dzieci dostają najbardziej potrzebną kombinację kwasów tłuszczowych w odpowiednich ilościach. Polecamy eye q, bo jest to unikalny suplement diety, który chroni przed potencjalnymi niedoborami tych szczególnie ważnych kwasów tłuszczowych.

Które kwasy tłuszczowe są potrzebne dzieciom?

Trzy kwasy tłuszczowe zostały zidentyfikowane jako szczególnie ważne przy utrzymaniu optymalnego funkcjonowania mózgu: EPA i DHA, które należą do rodziny omega-3 i które można znaleźć w rybach morskich, oraz GLA, który należy do rodziny omega-6 i jest obecny w nasionach niektórych roślin, takich jak np. wiesiołek.

Jak działają te trzy kwasy tłuszczowe?

Te trzy kwasy tłuszczowe, które są zawarte w eye q, pełnią różne role w organizmie. EPA jest kluczowa dla funkcjonowania mózgu ponieważ przenosi i wzmacnia sygnały pomiędzy komórkami nerwowymi. EPA pełni rolę stabilizującą, utrzymującą DHA i AA w błonach komórek nerwowych. Przez to zapewnia ich prawidłowe funkcjonowanie. DHA pełni rolę strukturalną i jest głównym budulcem błon komórkowych mózgu. Jest jednym z krytycznych składników potrzebnych mózgowi we wczesnej fazie rozwoju. GLA jest w organizmie przekształcany w AA. Zarówno GLA, jak i AA są potrzebne do normalnego funkcjonowania zakończeń nerwowych, szczególnie ważnych przy uczeniu się i zapamiętywaniu.

Czy eye q to tran?

Nie. eye q zasadniczo różni się od tranu. Tran jest uzyskiwany z wątroby dużych ryb morskich takich jak tuńczyk. Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych i innych substancji zawiera witaminy A i D, które w dużych ilościach mogą być szkodliwe dla organizmu. eye q to wyselekcjonowane, specyficzne kwasy nienasycone: EPA, DHA i GLA, w specjalnie przygotowanych proporcjach.

Czym eye q różni się od innych suplementów?

Trzy czynniki wyróżniają eye q od innych preparatów. Po pierwsze, eye q ma wysoką zawartość EPA, bo zawiera olej z ryb z najwyższym naturalnie dostępnym stosunkiem EPA do DHA. W eye q ten stosunek to 3,5:1 podczas gdy w większości innych preparatów stosunek wynosi 1,5:1. To jest bardzo ważne, ponieważ najnowsze badania naukowe wykazują, że właśnie EPA odgrywa najistotniejszą rolę w funkcjonowaniu mózgu. Po drugie, olej jest podany w swojej naturalnej formie trójglicerydu. Badania wskazują, że taka forma jest lepiej przyswajalna niż formy etylestrowe, dostępne w innych preparatach. Po trzecie, eye q to kombinacja wysokiej jakości olejów z ryb i oleju z wiesiołka.

Dlaczego w eye q jest olej z wiesiołka?

Badania wykazały, że kombinacja kwasów omega-3 (EPA i DHA) i omega-6 (GLA) daje efekty synergii. Wspomagane jest przekazywanie sygnałów między komórkami. Synergia oznacza, że suma korzyści z wszystkich trzech kwasów jest większa niż korzyści z każdego kwasu z osobna. Z tego powodu eye q zawiera olej z wiesiołka, który jest doskonałym źródłem GLA. Ważny jest też fakt, że olej z wiesiołka zawarty w eye q jest naturalnym olejem z upraw ekologicznych, co daje gwarancję braku jakichkolwiek substancji chemicznych lub pestycydów. Przyswajalność GLA z wiesiołka jest dużo wyższa niż z innych źródeł.

Skąd pochodzi olej rybi zawarty w eye q?

Olej z ryb zawarty w eye q pochodzi z naturalnych ławic sardynek i sardeli, łowionych w morzach południowych.

Czy olej zawarty w eye q jest wolny od zanieczyszczeń?

Możesz być pewna/pewny, że eye q z natury nie zawiera zanieczyszczeń środowiskowych. Niemniej jednak, abstrahując od wyjątkowej czystości naszych olejów, olej jest badany przez niezależne laboratoria pod kątem zawartości substancji szkodliwych.

Czego nie zawiera eye q?

eye q nie zawiera:

  • środków konserwujących
  • sztucznych barwników
  • kwasu cytrynowego
  • substancji słodzących (aspartam, mannitol)
  • kazeiny
  • glutenu

Od jakiego wieku można podawać dziecku eye q?

eye q ze względu na swój skład może być stosowany już od trzeciego roku życia. W tym wieku EPA zaczyna być dla organizmu ważniejszy niż DHA. Przed podaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem.

Ile eye q powinno brać moje dziecko?

Przez pierwsze 12 tygodni każde dziecko powyżej 3 lat powinno zażywać 6 kapsułek dziennie (lub 3 łyżeczki do herbaty) aby umożliwić organizmowi odbudowanie zapasów kwasów tłuszczowych. Po 12 tygodniach dzienną dawkę można zmniejszyć do dawki podtrzymującej, czyli do 2 kapsułek (lub jednej łyżeczki do herbaty) dziennie.

Czy dzieci poniżej trzeciego roku życia mogą brać eye q?

Jeżeli dziecko je już pokarmy stałe nie powinno być problemów z przyjmowaniem eye q. Zalecamy aby zacząć podawanie produktu od mniejszej dawki, jedną łyżeczkę płynu eye q dziennie przez pierwszy tydzień. Jeśli dziecko będzie dobrze tolerowało taką dawkę można zwiększyć dawkę do 3 łyżeczek dziennie przez następne 12 tygodni. Następnie można przejść na dawkę podtrzymującą i podawać jedną łyżeczkę dziennie.

Jak długo można podawać eye q?

Nie ma ograniczeń w czasie przyjmowania eye q.

Czy w przyjmowaniu preparatu trzeba robić przerwy?

Rolą eye q jest uzupełnianie niedoborów specyficznych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dlatego nie ma konieczności robienia przerw w jego podawaniu.

Czy po zaprzestaniu stosowaniu eye q pozytywne skutki jego stosowania pozostaną?

eye q służy do uzupełniania niedoborów specyficznych nienasyconych kwasów tłuszczowych. By uzupełnić wstępne niedobory stosuje się podwyższoną dawkę eye q przez pierwsze 12 tygodni, a następnie dawkę podtrzymującą. Rezultatem stosowania eye q jest wyrównanie niedoborów specyficznych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Po zaprzestaniu suplementacji przez pewien okres czasu w organizmie utrzyma się wyrównana zawartość tych kwasów. Ale z czasem ich ilość będzie się zmniejszać. Dlatego po kilku/kilkunastu tygodniach od zaprzestania stosowania eye q objawy niedoborów mogą pojawić się ponownie.

Czy eye q ma działania niepożądane?

Jedyne obserwowane działania niepożądane to sporadyczne przypadki luźnych stolców. Można je zminimalizować podając produkt w czasie posiłku lub zmniejszając jego jednorazową dawkę, a następnie powoli zwiększać dawkę przyzwyczajając organizm.

Czy eye q można brać w tym samym czasie co lekarstwa?

eye q można podawać razem z lekami, ale nie jako substytut leczenia. Podawanie leków powinno być kontynuowane, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Co zrobić w sytuacji, kiedy moje dziecko nie jest w stanie połknąć kapsułek?

eye q jest dostępny w dwóch formach, tak aby sprostać wymaganiom dzieci. eye q kapsułki są stosunkowo małe i łatwe do połknięcia. Można też przeciąć kapsułkę i wycisnąć olej bezpośrednio na łyżeczkę albo do jedzenia lub picia. eye q płyn to płyn o delikatnym waniliowym smaku. Obydwie formy są pozbawione smaku i zapachu ryby.

Jakich efektów mogę się spodziewać u mojego dziecka podając eye q?

Badania kliniczne wykazały, że oleje zawarte w eye q wspomagają funkcjonowanie oczu i mózgu. Mogą być szczególnie pomocne w uczeniu się, zapamiętywaniu, koncentracji i koordynacji ruchowej.

Czy eye q mogą brać również dorośli?

Tak. Wiele dorosłych biorących eye q zauważyło takie same korzyści jakie zaobserwowano u dzieci. Dawka dla dorosłych jest taka sama jak dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Dystrybutor w Polsce:
Qpharma Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 7F/10,
04-682 Warszawa.


 


Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Vitamina A + E 40 kapsułek elastycznych (2500j.m.A + 0,2gE)

Vitamina A + E 40 kapsułek elastycznych (2500j.m.A + 0,2gE)

Leczenie niedoborów witaminy A i witaminy E objawiających się:   niedowidzeniem zmierzchowym zaburzeniami wzrostu długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem zaburzeniami w przemianie materii zmniejszeniem odporności organizmu...

Cena brutto: 5.64zł

szt.

zobacz kartę produktu

Test ciążowy Pink TEST Super czuły płytkowy 1 sztuka

Test ciążowy Pink TEST Super czuły płytkowy 1 sztuka

Test ciążowy płytkowy do użytku domowego. Pink Test Super Czuły jest szybkim i wysoce czułym testem ciążowym służącym do wykrywania ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG)- hormonu. który występuje w moczu kobiety w...

Cena brutto: 7.50zł

szt.

zobacz kartę produktu

Mediderm szampon 200g

Mediderm szampon 200g

Stosować w celu poprawy stanu skóry głowy, szczególnie w przebiegu łuszczycy, egzemy i AZS czyli atopowego zapalenia skóry. Może być wykorzystywany już od pierwszego miesiąca...

Cena brutto: 19.31zł

szt.

zobacz kartę produktu

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym 40ml

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym 40ml

Ma słodki, truskawkowy smak, ale nie zawiera cukru. Nie zawiera barwników (pełny wykaz substancji pomocniczych znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania)   5 ml zawiesiny doustnej zawiera 200 mg...

Cena brutto: 9.30zł

szt.

zobacz kartę produktu

Espumisan 0,04g 25 kapsułek

Espumisan 0,04g 25 kapsułek

Wskazania: Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej...

Cena brutto: 5.40zł

szt.

zobacz kartę produktu

ZDROVIT Gripovita Junior 10 saszetek

ZDROVIT Gripovita Junior 10 saszetek

SIŁA NATURY ! Dla dzieci od 3. roku życia malina czarny bez  bioflawonoidy cytrusowe cynk witamina C Zalecana jesienią, zimą i wczesną wiosną dla dzieci od 3. roku życia. Gripovita Junior zawiera w przeliczeniu na jedną saszetkę...

Cena brutto: 12.90zł

szt.

zobacz kartę produktu

Sambucol Junior syrop dla dzieci powyżej 6 roku życia 120ml

Sambucol Junior syrop dla dzieci powyżej 6 roku życia 120ml

Sambucol Junior to syrop dla dzieci powyżej 6 roku życia, wskazany do postępowania dietetycznego w stanach w stanach przedgrypowych, grypy i przeziębienia w celu wspomagania naturalnych funkcji układu immunologicznego.  Sambucol Junior...

Cena brutto: 28.90zł

szt.

zobacz kartę produktu

Dicopeg Junior Free 14 saszetek

Dicopeg Junior Free 14 saszetek

DICOPEG JUNIOR FREE jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach, nie podrażnia błony śluzowej i jest...

Cena brutto: 27.28zł

szt.

zobacz kartę produktu

LA ROCHE LIPIKAR SYNDET AP+ Krem myjący 400 ml

LA ROCHE LIPIKAR SYNDET AP+ Krem myjący 400 ml

  KREM MYJĄCY UZUPEŁNIAJĄCY POZIOM LIPIDÓW. PRZECIW PODRAŻNIENIOM I SWĘDZENIU SKÓRY. Krem myjący o wysokiej tolerancji, bez mydła, bez zapachu, bez parabenów. Łagodzi skrajną suchość skóry, pomaga...

Cena brutto: 46.49zł

szt.

zobacz kartę produktu

HEEL Euphorbium compsitum S aerozol do nosa 20ml

HEEL Euphorbium compsitum S aerozol do nosa 20ml

Euphorbium compositum S jest stosowany w katarze o różnym podłożu - wirusowym, bakteryjnym, alergicznym. Preparat szybko udrażnia nos, usprawnia odpływ wydzieliny, ułatwia oddychanie, a także regeneruje błonę śluzową nosa. Może...

Cena brutto: 25.80zł

szt.

zobacz kartę produktu

VICHY Dezodorant - Kuracja przeciw nadmiernemu poceniu 48h 50ml

VICHY Dezodorant - Kuracja przeciw nadmiernemu poceniu 48h 50ml

48-godziny intensywny antyperspirant - w kulce. Antyperspirant w kulce przeznaczony dla osób cierpiących z powodu nadmiernego pocenia i którzy chcą połączyć skuteczność antyperspirantu z ultratolerancją dla...

Cena brutto: 31.89zł

szt.

zobacz kartę produktu

Sinecod syrop 100 ml

Sinecod syrop 100 ml

Wskazania: Leczenie ostrego kaszlu o różnej etiologii.Tłumienie kaszlu w okresie przed- i pooperacyjnym u pacjentów poddawanym zabiegom chirurgicznym i bronchoskopii.  Opis: Nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu...

Cena brutto: 19.82zł

szt.

zobacz kartę produktu

Cena: 46.45zł
43.01zł + 8% VAT

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę