Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek
DZIECI » PIELĘGNACJA NIEMOWLĄT »

CZAS PIELĘGNACJI

Czas pielęgnacji

Po kąpieli ważne jest aby odpowiednio zabezpieczyć skórę dziecka i zadbać o odpowiednią ochronę i nawilżenie. Po wyjęciu dziecka z wody zawijamy je szczelnie w ręcznik kąpielowy, najlepiej z kapturkiem. Teraz można przemyć oczy, używając gazika zwilżonego w letniej, przegotowanej wodzie lub soli fizjologicznej. Również zwilżonym wacikiem lub patyczkiem do uszu (najlepiej z ogranicznikiem) trzeba przetrzeć uszy, ale tylko ich zewnętrzną część.

Podczas przewijania również należy zadbać o delikatną skórę dziecka. Powinno się pamiętać o odpowiedniej higienie i stosowaniu preparatów, które zapobiegną odparzeniom skóry.

Świeżo upieczonym rodzicom wielu pytań dostarcza pielęgnacja pępka. Zaleca się pielęgnację prawidłowo gojącej się pępowiny poprzez mycie tej okolicy wodą ze środkiem myjącym i delikatnym osuszaniu bez pocierania. Nie należy stosować również spirytusu ani gazików nasączanych środkami odkażającymi. Pocieranie tej okolicy gazikami ze spirytusem może bowiem podrażniać skórę pierścienia pępowinowego i powodować jej poparzenia. Jedynie w przypadku zaburzeń gojenia, nieprawidłowej wydzieliny, zaczerwienienia lub nieprzyjemnego zapachu, należy skontaktować się z położną lub lekarzem.

CIAŁO
TWARZ

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę