Twój koszyk (0szt.)

Twoje konto  |  Zaloguj się

Wyróżnienia i opinie
Wyróżnienie 2014
Wyróżnienie 2012
Wyróżnienie 2011-2012
Opinie na opineo
Słucham swoich Klientów

Kurier DPD
Paczkomaty Inpost


Solgar Approved Retailer

Certyfikat - RzetelnyRegulamin
Rejestr aptek

Panzol Pro 7 tabletek dojelitowych UWAGA Data ważności 06.2017r!!!

Panzol Pro 7 tabletek dojelitowych UWAGA Data ważności 06.2017r!!!
Kliknij aby powiększyć


* Ilość produktów ograniczona

Panzol Pro stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Skład

Każda tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego póttorawodnego).

Zawiera maltitoi (E965) i lecytynę (pochodzącą z oleju sojowego).

Dawkowanie

Przyjmować jedną tabletkę (20 mg) na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Tabletkę należy potykać w całości, nie wolno jej żuć.

Działanie

Pantoprazol hamuje wydzielanie kwaśnego soku żołądkowego i w ten sposób zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk u pacjentów, u których występuje cofanie treści żołądkowej do przełyku.

Wskazania

Panzol Pro stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Panzol Pro może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową (takie jak zgaga, kwaśne odbijanie) już po pierwszym dniu stosowania, nie jest jednak lekiem przeznaczonym do natychmiastowego usuwania objawów.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pantoprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub na leki zawierające inne inhibitory pompy protonowej. Pantoprazolu nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje lek zawierający atazanawir lub nelfinawir (stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta występują lub występowały w ostatnim czasie następujące objawy: niespodziewana, znaczna utrata masy ciała, ból w trakcie przełykania, niedokrwistość, trudności z przełykaniem, uporczywe lub krwiste wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, a także żółtaczka, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz jeśli u pacjenta wykonywano zabiegi operacyjne; jeśli u pacjenta występują choroby nerek; jeśli u pacjenta występują choroby wątroby; u pacjentów w wieku powyżej 55 lat, u których wystąpiły nowe objawy lub zmienił się charakter istniejących objawów w ostatnim czasie (powinni oni niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub farmaceutę). W przypadku planowania jakichkolwiek testów (np. w kierunku Helicobacter) należy wcześniej poinformować lekarza o przyjmowaniu pantoprazolu.

Działania niepożądane

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku pojawienia się następujących rzadkich objawów: obrzęk naczynioruchowy (np. opuchnięcie twarzy, języka i tchawicy, które powodują zaburzenia oddychania), reakcja alergiczna (objawiająca się często wysypkami skórnymi, świądem i zaczerwienieniem skóry, pęcherzami na skórze i owrzodzeniami ust i (lub) oczu, niekiedy z towarzyszącą wysoką temperaturą), rumień wielopostaciowy - zespół Stevens-Johnsona (pęcherze i ubytek naskórka z krwotocznymi strupami na śluzówkach jamy ustnej i nosa, spojówkach, narządach płciowych), zespół Lyella (na skórze pojawiają się pęcherze podnaskórkowe, które po pęknięciu tworzą sączące nadżerki). Niezbyt często występujące działania niepożądane: ból i zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w ustach, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, świąd skóry, osłabienie, złe samopoczucie, zaburzenia snu, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych. Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, bóle stawów, bóle mięśni, zmiana masy ciała, podwyższona temperatura ciała, obrzęk kończyn, reakcje alergiczne, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi. Bardzo rzadko: zaburzenia orientacji, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu po 14 dniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy przyjmować pantoprazolu przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Leku nie należy stosować zapobiegawczo. Pantoprazol nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Wpływ na kierowanie pojazdami: Należy zachować ostrożność ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak: zawroty głowy, nieostre widzenie, senność. Osoby, u których objawy takie występują, nie powinny prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.


 


Cena: 3.90zł  4.85zł
3.61zł + 8% VAT

Biuro Obsługi Klienta - 12 285 31 03 | 12 684 00 93


Jak kupować


Zapytaj farmaceutę